Dzień Kobiet

Bądź aktywna nie tylko w Dniu Kobiet

Dzień Kobiet można spędzić tradycyjnie, ale można też spędzić go aktywnie. Drugi rok z rzędu tak właśnie będzie w Iławie. 6 marca, dwa dni przed wyjątkowym świętem wszystkich kobiet, panie – i to nie tylko z Iławy – będą mogły wziąć udział w marszu lub biegu wokół Małego Jezioraka.

Dystans, który wynosi 2,3 kilometra, pokonać będzie można na trzy sposoby: spacerem, truchtem oraz – jeśli pozwolą warunki atmosferyczne – także na rolkach. Trasa poprowadzona została przez samo centrum miasta, bulwarem wokół jeziora Mały Jeziorak. – To nie są zawody sportowe, tu nie ma rywalizacji – informuje Paweł Hofman, trener, lekkoatleta i inicjator happeningu. – Panie mają mieć z tego przyjemność, a przy okazji promować zdrowy styl życia – dodaje.

Start i metę zaplanowano przy Galerii Handlowej „Jeziorak”. – Panie, które ukończą bieg, spotka niespodzianka – informują organizatorzy. Na mecie czekać będą na nie kwiatki oraz zaproszenia do skorzystania z dodatkowych atrakcji na terenie galerii, gdzie przygotowane zostaną specjalne stoiska, na których zbadać będzie można poziom cukru czy uzyskać informacje dotyczące metod i technik samobadania piersi. Zaplanowano także pokaz samoobrony dla kobiet.

Start happeningu „Bądź aktywna nie tylko w Dniu Kobiet” zaplanowano na godzinę 17:00. Organizatorami wydarzenia są Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie, Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Urząd Miasta Iławy oraz Fundacja Edukacji i Rozwoju.

.